• Hall of Fame Banner
    Class of 2000
    (Charter Class)

    Cecil Layman

    Bernard Stewart

    Tony DeMacio

    Dr. H. Lynn Moore

    Larry Phillips

    Norman Coyner

    John Brubeck

    Heather Harlow Boros
    H. T. Miller
     
    Class of 2001
    Pam Bradley
    Dr. Sarah Caldwell
    Chris Rockwell
    Tom Cooper
    Andrew Taylor
    Greg Stewart
     
    Class of 2002
    Jim Stout
    Wayne Painter
    Kristie Olson Barkman
    Tom Lawhorn
     
    Class of 2003
    Alan Fitzgerald
    Dana Painter Phillips
    Brian Fitzgerald
    Sandy Bocock Powell
    Scott Layman
    Larry Neff
     
    Class of 2004
    John Ludt
    Kerri Johnson Arehart
    Alvin White
    Joe Williams
    Martha Bosserman Sparks
    Tammi Hinton
     
    Class of 2005
    Ken Downey
    Robert Shultz
    Lori Gibson Mays
    Terry Meeks
    Emily Gallegly
     
    Class of 2006
    Larry Hull
    Ron Wilkerson
    Doug Layman
    Terry Cox Elia
    Kenny Butler

    Class of 2007
    Bill Pandak
    Jon Taylor
    Laura Wilkerson
    Jamie Taylor
    Mike Wilkerson
    Thad Painter
     
    Class of 2008
    Derek Horn
    Reed Foster
    Andrew Hemp
    Rich Pollack
    Larissa Cash McClaren
    Harvey Almarode
    David Strickler
     
    Class of 2009

    Jason Allredge

    Adam Mulcahy

    Adam Gregory

    Sara Hardie

    Donnie Harlow

    Barbara Kolscher

    Ron Shifflett

     
    Class of 2010
    Doug Brown
    Denise Goode
    Jimmy Brown
    Crystal Goode
    Larry Dull
    Aaron Rowe
    Ian Wallace                                Finley Lotts
     
    Class of 2011

    Ryan Glover

    Tommy Mulcahy

    Ann Blair Rosen Miller

    Austin Johnston

    Josh LaPorte

    Ron Conley

    1963 Boys Basketball Team              Dennis Case

     
     
    Class of 2012

    Tony Lee

    Brian Lamond

    Josh Fox

    Chris Chambers

    Tommy Lloyd

    Brandy Lohrey-Bondurant

     

     
     
     
    Class of 2013

    Kristin Bosserman

    Charlie Grant

    Stephanie Bagby

    Harold Snow

    Coach John Corbett

    Lee Ratliff

    1975 Indoor Track Team
     
     
     
    Class of 2014

    Erik Olson

    Dr. Ashley Kyle Nelson

    Dave Hardie

    Justin Brake

    Lynette Humphries

    1982 Girls Tennis Team

     
     
     
     
    Class of 2015

    Kristin Moody

    Brandon Tanksley

    Steve Barnett

    Travis Brake

    Jeremy Heizer

     

     
     
     
     
    Class of 2016

     

    Wayne Swisher

    Carla Reece

    Will Painter

    Chelsea Decker

    Jeff Ambler

     
     
     
       
     
     
     
    Class of 2017
    2000 Football Team             
    Kenneth Miller
    Eloise Moore
    Rebecca Grubb
    Doug Bradley
    Franklin Miller

           

     

     

     
     

     

    Class 2018

    Robert Casto     Ray Norcross     Mike Hemp     Gene Wassick

    Logan Moore     Ali Painter Engleman     Marsha Carwell Smith    Mary Boyd Hemp

     
Last Modified on September 7, 2018